4. debata sektorowa: „Kompetencje w zakresie zarządzania innowacjami w sektorze chemicznym” – 22 listopada 2022 Szczecin

Serdecznie zapraszamy Państwa na kolejną już debatę organizowaną przez Sektorową Radę ds. Kompetencji Sektora Chemicznego. Temat debaty: „Kompetencje w zakresie zarządzania innowacjami w sektorze chemicznym”

O przyszłości sektora chemicznego zadecyduje jego innowacyjność. Podstawowe wyzwania technologiczne, cyfrowe i środowiskowe wymagają od przedsiębiorstw sektora intensywnej współpracy z uczelniami, centrami badawczymi, klastrami oraz decyzji o powołaniu samodzielnych działów badawczo-rozwojowych.

Zagadnienia i pytania stanowiące podstawę do debaty sektorowej:

  • Jakie są tendencje na światowych rynkach w czasach niepewności i narastającego kryzysu gospodarczego i w jaki sposób na tą sytuację powinny reagować firmy różnych branż sektora chemicznego?
  • Czego potrzebują przedsiębiorstwa chemiczne w zakresie zarządzania innowacjami i jakie kompetencje wśród pracowników są dziś najbardziej pożądane?
  • W jaki sposób w rozwoju tych kompetencji właściciele firm, menadżerowie, kierownicy działów B+R mogą liczyć nawyższe uczelnie, a w jaki stopniu na wsparcie edukacyjne przez usługi doradcze i szkoleniowe?

Debata odbędzie się 22 listopada 2022 roku o godzinie10:00 w Szczecinie w Centrum Konferencyjne Hanza Tower (Szczecin ul. Wyzwolenia 50). Wydarzenie to odbędzie się jako wydarzenie równoległe do XI Międzynarodowego Forum Naukowo Gospodarczego CHEMIKA EXPO.

Po zakończonej Debacie odbędzie się jeszcze w tym samym dniu Posiedzenie Członków Sektorowej Rady ds. Kompetencji Sektora Chemicznego.

Udostępnij

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Zaloguj Się