Dowiedz się jak obliczyć ślad węglowy Twojej organizacji

Zdobycie kompetencji dotyczących obowiązku raportowania ESG wcześniej lub później dotknie każdą polską firmę. Obliczenie śladu węglowego organizacji jest bowiem częścią składową całego raportu niefinansowego.

Obecnie równoważony rozwój staje się kwestią strategiczną dla wielu firm. Pojawiają się oczekiwania nie tylko związane z realizacją celów biznesowych, ale również pozytywnego wpływu na społeczeństwo i środowisko naturalne. Praktyki w zakresie czynników środowiskowych, społecznych i ładu korporacyjnego (standardy ESG) stają się priorytetem w działaniu dla przedstawicieli kadry zarządzającej firm.

Będzie się to wiązało z nowymi wyzwaniami w obszarze procesów, powołania odpowiedzialnych osób czy też wprowadzenia dodatkowych obowiązków. Podjęcie działań w miarę szybko w tym zakresie, pozwoli przedsiębiorstwom przygotować się do raportowania oraz zastanowić się m.in. na jakiej podstawie wyliczyć ślad węglowy firmy, który jest integralną częścią raportu ESG.

Dzięki warsztatom zdobędziesz niezbędną wiedzę do pozyskania rzetelnych danych do zbadania śladu węglowego organizacji. Dowiesz się jak obliczyć ślad węglowy, przedstawić go w raporcie ESG i jakie podjąć działania aby go zminimalizować.

Poznaj podstawy

Warsztaty „Obliczanie Śladu Węglowego” zostały przygotowane, by pomóc organizacjom w obszarze raportowania ESG, a dokładnie obliczania śladu węglowego, przedstawienia w raporcie ESG i pokazania jakie działania firma może podjąć, by go zminimalizować. Program powstał na bazie wiedzy ekspertów zajmujących się ESG z Krajowej Agencji Poszanowania Energią, którzy również poprowadzą serię warsztatów.

Zainteresowani warsztatami mają do wyboru 3 formaty programu: warsztaty grupowe dla zespołów, warsztaty grupowe dla osób indywidualnych oraz personalizowane warsztaty odpowiadające na potrzeby firmy.

Praktyczny program pozwoli poznać ślad węglowy organizacji lub zdobyć kompetencje potrzebne do własnych wyliczeń, dowiedzieć się jak go poprawnie raportować oraz skorzystać z dodatkowego doradztwa ekspertów.

PFR również przygotował kurs on-line „Raportowanie ESG w praktyce”, który w ujęciu teoretycznym przekazuje podstawową wiedzę w zakresie ESG, przybliża standardy raportowania oraz wskazuje dobre praktyki polskich firm w tym obszarze. Program będzie dostępny na platformie kursowej pod linkiem. Natomiast warsztaty są uzupełnieniem kursu i w jeszcze bardziej praktycznym wymiarze przedstawiają tematykę ESG.

Dzięki udziałowi w warsztacie uczestnicy:
 • Zdobędą kompetencje jak stosować metodykę obliczania śladu węglowego,
 • Zbadają ślad węglowy swojej organizacji (w przypadku formy warsztatów dla zespołów z organizacji),
 • Pozyskają materiały i narzędzia do: zbierania danych, obliczania śladu węglowego, raportowania,
 • Poznają rozwiązania redukcyjne w organizacji oraz wpłyniecie na zrównoważony rozwój firmy.

Koszt uczestnictwa: 3.999 zł netto w pakiecie do 5 osób z organizacji.

Terminy do wyboru:

II edycja:

 • Warsztat 1: 4 października – godz. 10-12, do 11 października: praca własna
 • Warsztat 2: 12 października – godz. 10-12
 • Warsztat 3: 17 października – godz. 10-12
 • Warsztat 4: 19, 20, 21 października – do wyboru 2h na konsultacje

III edycja:

 • Warsztat 1: 15 listopada – godz. 10-12, do 28 listopada: praca własna 
 • Warsztat 2: 29 listopada – godz. 10-12
 • Warsztat 3: 1 grudnia – godz. 10-12
 • Warsztat 4: 6,7,8 grudnia- do wyboru 2h na konsultacje

Pod linkiem znajdują się dodatkowe informacje oraz możliwość zapisu na warsztat.

Źródło: pfrsa.pl, przemyslprzyszlosci.gov.pl

Opracowanie: Jerzy Ruszała

Udostępnij

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Zaloguj Się