Konferencja Foliowa 2023

Konferencja Foliowa 2023 będzie miejscem rynkowego debiutu polipropylenu GRYFILEN.

Przedstawiamy wstępny program Konferencji Foliowej 2023, która odbędzie się w Warszawie w dniu 28.09.2023. Konferencja jest największym ogólnopolskim forum producentów folii i opakowań foliowych. To spotkanie całej branży opakowaniowej, z wieloma interakcjami, wymianą opinii, doświadczeń i informacji. Idealne miejsce do branżowego.

Grupa Azoty Polyolefins SA zarządzająca produkcją polipropylenu w Polimerach Police została Partnerem Surowcowym Konferencji Foliowej 2023. Przypomnijmy, iż docelowo moce produkcyjne instalacji w Policach wyniosą blisko 440 tys. ton rocznie, zatem Grupa Azoty Polyolefins SA będzie największym producentem PP w Polsce i Europie Centralnej.

W portfolio PP GRYFILEN znajdą się wszystkie istotne gatunki opakowaniowe. Produkowany w Policach PP charakteryzuje się bardzo niską zawartością substancji lotnych, nie zawiera ftalanów, czy bisfenolu A (BPA). Zapewnia także znikomą transmisję smaków i zapachów, a to cecha szczególnie ważna w produkcji opakowań do kontaktu z żywnością.

Podczas Konferencji wystąpi przedstawiciel Spółki Pan Piotr Błaszczak, który wygłosi prelekcję pt. Grupa Azoty Polyolefins SA – nowy producent polipropylenu w Europie Centralnej.

W Konferencji weźmie udział 10-osobowy zespół Grupy Azoty Polyolefins SA, który udzieli wszelkich informacji na temat cech, dostępności i warunków handlowych produkowanego w Policach GRYFILENU. Warto przybyć na Konferencję, aby nawiązać partnerskie relacje z kluczowym polskim producentem PP, bowiem na horyzoncie biznesowym rysuje się zwrot cenowy na rynku polimerów. Ponadto, polski producent polipropylenu zdecydowanie wzmocni stabilność i elastyczność producentów opakowań ze względu na szybszą logistykę i decyzyjność, co daje możłiwość szybkiej reakcji na wymagania rynku. Stabilność i szybkość dostaw surowca to podstawa ciągłej i elastycznej produkcji będącej źródłem przewagi konkurencyjnej na rynku.

Wstępny program Konferencji Foliowej 2023

Segment PRODUKTY, SUROWCE i TECHNOLOGIE

  • KGL: nowa oferta folii i opakowań z spienionego polipropylenu (EPP). Spółka jest producentem opakowań z folii spienionych o znacznie zredukowanej gęstości w porównaniu do gęstości folii litych, wyprodukowanych nawet do 100% z materiałów pochodzących z recyklingu. W zależności od rodzaju opakowania możliwa jest nawet kilkunastoprocentowa redukcja wagi opakowania przy jednoczesnym utrzymaniu jego wytrzymałości mechanicznych. Materiały spienione są znakomitą alternatywą dla wycofywanych z obiegu opakowań ze styropianu (EPS).
  • GRUPA AZOTY POLYOLEFINS (Piotr Błaszczak): Grupa Azoty Polyolefins SA – nowy producent polipropylenu w Europie Centralnej.
  • ELA FOLIE (Michał Malka, Główny Technolog): Wyzwania, szanse i zagrożenia dla opakowań mono-tworzywowych. Mity i fakty struktur mono-tworzywowych, róznice pomiędzy obecnie stosowanymi strukturami wielo-materiałowymi oraz możliwości ich fizycznego zastąpienia przy użyciu konkretnych technologii.
  • POLIMER PROJEKT: Nowa oferta surowców dla przemysłu opakowań.
  • EMIPAK: Kontrola procesu produkcji folii.
  • COLIBER POLYMERS: Innowacje w barwieniu folii i opakowań. Potencjał produktowy.
  • VGT POLSKA: Innowacyjność nowoczesnych suszarek Kreyeborg IR, w tym m.in. krystalizacja, suszenie surowców w produkcji folii (IRD); dekontaminacja, krystalizacja, suszenie płatka PET z dopuszczeniem do stosowania w przemyśle spożywczym (IR Clean) – folie jednowarstwowe; redukcja nieprzyjemnych zapachów, suszenie tworzyw z recyklingu (IR-Fresh).

Segment GOZ

  • prof. dr hab. Inż. Artur Bartkowiak (Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie i Stowarzyszenie Natureef): Gospodarka Obiegu Zamkniętego w polskich realiach. Wpływ zmian prawnych na producentów folii i opakowań. Co będzie się działo w 2024?
  • dr hab. inż. Patrycja Wojciechowska (prof. Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu), dr inż. Karolina Wiszumirska (Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu i Stowarzyszenie Natureef): Znakowanie opakowań w GOZ – twierdzenia dotyczące ekologiczności.
  • Adam Fotek (J.S. Hamilton Poland): Substancje niezamierzone w tworzywach sztucznych (NIAS) – produkty rozpadu, reakcji, zanieczyszczenia i dodatki niedozwolone, a wymagania prawne dotyczące bezpieczeństwa żywności.

Segment RYNEK

  • Waldemar Sobański (Plastics Review): Segmentacja rynku opakowań z tworzyw. Czy rynkowe turbulencje przyniosą trwałe zmiany?
  • Krzysztof Mrówczyński (Menedżer ds. Analiz Sektorowych, Bank Pekao SA): Sektorowa analiza makroekonomiczna.
  • Maciej Nałęcz (Analityk Sektorowy, Santander Bank Polska SA): Sytuacja rynkowa producentów opakowań z tworzyw. Prognoza koniunktury.

DEBATA BRANŻOWA

Tradycyjnie, finałem Konferencji jest debata branżowa, z udziałem obecnych na sali przedsiębiorców i analityków, którą moderować będą Prof. Bartkowiak i Red. Sobański. W jej trakcie pojawia się wiele wartościowych głosów, zderzają się opinie, dochodzi do ciekawych wystąpień pokazujących aktualny potencjał biznesowy producentów opakowań z tworzyw.

Temat tegorocznej debaty: Przyszłość producentów folii i opakowań w Polsce.

Udostępnij

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Zaloguj Się