Konferencja Foliowa 2023

Konferencja Foliowa 2023 odbędzie się w Warszawie w dniu: 28.09.2023 roku. Konferencja jest największym ogólnopolskim forum producentów folii i opakowań foliowych. To spotkanie całej branży opakowaniowej, z wieloma interakcjami, wymianą opinii, doświadczeń i informacji. Idealne miejsce do branżowego networkingu, z dala od targowego zgiełku.

Wstępny program Konferencji Foliowej 2023

Segment PRODUKTY, SUROWCE i TECHNOLOGIE

KGLnowa oferta folii i opakowań z spienionego polipropylenu (EPP). Spółka jest producentem opakowań z folii spienionych o znacznie zredukowanej gęstości w porównaniu do gęstości folii litych, wyprodukowanych nawet do 100% z materiałów pochodzących z recyklingu. W zależności od rodzaju opakowania możliwa jest nawet kilkunastoprocentowa redukcja wagi opakowania przy jednoczesnym utrzymaniu jego wytrzymałości mechanicznych. Materiały spienione są znakomitą alternatywą dla wycofywanych z obiegu opakowań ze styropianu (EPS).

POLIMER PROJEKTNowa oferta surowców dla przemysłu opakowań.

EMIPAKKontrola procesu produkcji folii.

COLIBER POLYMERSInnowacje w barwieniu folii i opakowań. Potencjał produktowy.

VGT POLSKAInnowacyjność nowoczesnych suszarek Kreyeborg IR, w tym m.in. krystalizacja, suszenie surowców w produkcji folii (IRD); dekontaminacja, krystalizacja, suszenie płatka PET z dopuszczeniem do stosowania w przemyśle spożywczym (IR Clean) – folie jednowarstwowe; redukcja nieprzyjemnych zapachów, suszenie tworzyw z recyklingu (IR-Fresh).

Segment GOZ

prof. dr hab. Inż. Artur Bartkowiak (Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny): Gospodarka Obiegu Zamkniętego w polskich realiach. Wpływ zmian prawnych na producentów folii i opakowań. Co będzie się działo w 2024?

Segment RYNEK

Waldemar Sobański (Plastics Review): Segmentacja rynku opakowań z tworzyw. Czy rynkowe turbulencje przyniosą trwałe zmiany?

Krzysztof Mrówczyński (Menedżer ds. Analiz Sektorowych, Bank Pekao SA):  Sektorowa analiza makroekonomiczna.

Maciej Nałęcz (Analityk Sektorowy, Santander Bank Polska SA): Sytuacja rynkowa producentów opakowań z tworzyw. Prognoza koniunktury.

Ceremonia wręczenie Nagród dla Najszybciej Rozwijających się Producentów Opakowań Elastycznych w Polsce

GROWTH STARS FLEXIBLE PACKAGING in POLAND

Ceremonia wręczenie Nagród dla Najszybciej Rozwijających się Dystrybutorów Tworzyw Sztucznych w Polsce

GROWTH STARS PLASTICS DISTRIBUTION in POLAND

DEBATA BRANŻOWA

Tradycyjnie, finałem Konferencji jest debata branżowa, z udziałem obecnych na sali przedsiębiorców i analityków, którą moderować będą Prof. Bartkowiak i Red. Sobański. W jej trakcie pojawia się wiele wartościowych głosów, zderzają się opinie, dochodzi do ciekawych wystąpień pokazujących aktualny potencjał biznesowy producentów opakowań z tworzyw. Temat tegorocznej debaty:

Przyszłość producentów folii i opakowań w Polsce.

Jak już widać, tegoroczna edycja Konferencji na cztery miesiące przed startem ma już 12 mocnych merytorycznych punktów. Być może atrakcji w salach konferencyjnych będzie jeszcze więcej. Dziś już wiadomo, że pierwszych 100 zarejestrowanych Uczestników Konferencji otrzyma bezpłatnie jedyne w Polsce raporty i rankingi rynkowe:

  • TOP 77 Flexible Packaging in Poland
  • TOP 77 Rigid Packaging in Poland
  • TOP 77 Recycling Plastics in Poland
  • TOP Polskiej Dystrybucji
  • TOP Polskiego Wtrysku
  • TOP Polskiego Recyklingu
  • TOP Polskich Opakowań

ZAREJESTRUJ SWÓJ UDZIAŁ

Pojemność sal konferencyjnych ograniczona

Więcej szczegółów

Udostępnij

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Zaloguj Się