PARP wyłoniła laureatów konkursu „Pracodawca Jutra”. Sektor chemii.

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości rozstrzygnęła VII edycję konkursu „Pracodawca Jutra”, mającego na celu wyróżnienie i promowanie podmiotów, które realizują modelowe inicjatywy edukacyjne z zakresu współpracy biznesu z edukacją. 12 grudnia 2023 r. w The Tides w Warszawie odbyła się uroczysta gala finałowa, podczas której ogłoszono wyniki konkursu i wręczono nagrody laureatom.

Konkurs „Pracodawca Jutra” organizowany przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) umożliwia wymianę dobrych praktyk w zakresie zarządzania ludźmi w organizacjach oraz tworzenia przyjaznego środowiska pracy, kształtowanego technologią, innowacjami oraz potrzebami zrównoważonego rozwoju. Wyróżnione inicjatywy mają pobudzać świadomość środowisk lokalnych i ich zaangażowanie w działania na rzecz rozwoju edukacji i usług edukacyjnych, a także umożliwiać nabycie, uzupełnienie lub aktualizację kompetencji i kwalifikacji niezbędnych na rynku pracy.

Uczestników gali finałowej powitał Mikołaj Różycki, prezes PARP. – Myślę, że w tym gronie nie trzeba przypominać o tym, że największą wartością gospodarki i wartością firm jest człowiek. To zawsze człowiek powinien być w centrum, ponieważ hala, maszyny, rozpoznawalny brand, bez ludzi nie są nic warte. Tym bardziej cieszy, że jako PARP możemy takie inicjatywy wspierać i zajmować się tego typu działaniami po to, żeby inspirować i polepszać sposób funkcjonowania firm w Polsce, w ich rozumieniu otaczającego świata, zaangażowaniu i realizowaniu procesów i działań tak, żeby inwestować w człowieka i myśleć o jutrze – powiedział.

W ramach konkursu „Pracodawca Jutra” przyznano również 16 nagród i 12 wyróżnień od Sektorowych Rad ds. Kompetencji:

  • Sektor chemii:
    • Nagroda dla Sieci Badawczej Łukasiewicz – Instytutu Ciężkiej Syntezy Organicznej “Blachownia” za inicjatywę „Magia Światła Łukasiewicza – warsztaty chemiczne dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym – etap I”

Stowarzyszenie Zachodniopomorski Klaster Chemiczny “Zielona Chemia” ze Szczecina był współorganizatorem tego wydarzenia.

Źródło: PARP; Fotografie: PARP

Udostępnij

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Zaloguj Się