Rozmowy o zerowym zanieczyszczeniu: Zero zanieczyszczeń i Europejski Rok Umiejętności

W dniu 27 czerwca 2023 r. platforma interesariuszy Zero Pollution (ZPSP) będzie gospodarzem pierwszego z serii rozmów o zerowym zanieczyszczeniu na temat „Zero zanieczyszczeń i Europejski Rok Umiejętności ”.

Rozpoczęły się rozmowy w celu wspierania zaangażowania interesariuszy i pielęgnowania żywej wymiany wiedzy na rzecz podnoszenia świadomości i rozwiązywania szerokiego zakresu problemów związanych z zerowym zanieczyszczeniem. Różnorodne grupy interesariuszy, w tym ekspertów i decydentów, zgromadziły się na godzinną dyskusję online, z możliwością interakcji dla uczestników. Sesje były nagrywane, tak aby stworzyć bazę wiedzy o zerowym zanieczyszczeniu.

Wydarzenie inaugurujące  „ Zero zanieczyszczeń i Europejski Rok Umiejętności ”  odbyło się online 27 czerwca w godzinach 15:00–16:00 CEST. 

Zapewnienie zerowego poziomu zanieczyszczeń i szerzej zakrojona transformacja Zielonego Ładu wymagają szerokiego grona wykwalifikowanych ludzi. Europejski  Rok Umiejętności 2023  jest okazją do zwiększenia widoczności podejmowanych na bieżąco wysiłków i lepszego mapowania potrzeb. 

Podczas wydarzenia była możliwość przyjrzenia się postępom w rozwijaniu zestawu podstawowych zielonych umiejętności dla rynku pracy, tak aby kierować szkoleniami w całej gospodarce z myślą o stworzeniu pokolenia profesjonalistów i ekologicznych podmiotów gospodarczych świadomych klimatu, środowiska i zdrowia. Ponadto przyglądano się edukacji i zastanawiano, w jakim stopniu zielone przemiany i zrównoważony rozwój stały się częścią programu nauczania. 

Więcej informacji: 

Głównymi prelegentami byli:

  • Sophia ERIKSSON WATERSCHOOT (dyrektor ds. „Młodzieży, edukacji i programu Erasmus+” w DG EAC, Komisja Europejska)
  • Manuela GELENG (dyrektor ds. miejsc pracy i umiejętności w DG EMPL, Komisja Europejska)
  • Veronika SAFRANKOVA (kierownik biura UNEP w Brukseli).

Moderację prowadziła Veronica Manfredi (dyrektor ds. zerowego zanieczyszczenia w DG ENV, Komisja Europejska) i (TBC) Marieke Schouten (współprzewodnicząca ZPSP, radna gminy Nieuwegei i członkini Komitetu Regionów) .

Źródło: www.europa.eu

Udostępnij

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Zaloguj Się