Spotkanie dla branży kosmetycznej w ramach V edycji inicjatywy pn. Connect & Scale Up

Jak wykorzystać potencjał jednostek naukowych przy tworzeniu innowacji w branży kosmetycznej? Czy w branży kosmetycznej jest jeszcze miejsce na innowacje? Dzięki współpracy jednostek naukowych i biznesu, powstają coraz to nowsze odpowiedzi na oczekiwania klientów. Inwestowanie w nowoczesne technologie i innowacyjne rozwiązania to sposób na dalsze wypracowywanie zysków i umacnianie swojej pozycji na rynku. Podczas wydarzenia prelegenci odpowiedzą na pytania, jak rozpocząć współpracę z jednostką naukową oraz co zrobić by współpraca między tymi dwoma sektorami była owocna. Przytoczą również dobre praktyki współpracy między środowiskiem nauki i biznesu.

Innowacje od zawsze są ważnym elementem budowania przewagi konkurencyjnej. To innowacje wzmacniają biznes, który rozwijamy, a  równocześnie budują solidny fundament dla zabezpieczenia przyszłości każdej organizacji; pozwalają szybciej i skuteczniej odnaleźć się w gospodarce narażonej na ciągłe zmiany, niepewnej w obliczu perturbacji i wstrząsów społecznych, ekonomicznych czy środowiskowych. 

Kultura innowacji, to tworzenie i wdrażanie nowych pomysłów i rozwiązań. Ma ona szansę zaistnieć wtedy, gdy mamy wsparcie swoich liderów, posiadamy ekspercką wiedzę, jesteśmy przekonani o własnej kreatywności i mamy autonomię w wykonywaniu pracy. Spoiwem tego wszystkiego musi stać się wizja. 

Jak stworzyć kulturę innowacji w organizacji? Na początku wydaje się, że innowacje pojawiają się znikąd, później dopiero zauważamy, że stoją za nimi ludzie, w kolejnym kroku w ich przeprowadzanie włączają się ochotnicy z wybranych jednostek biznesowych. Ostatecznie w modelu docelowym jednostki zaczynają tworzyć innowacje samodzielnie i niezależnie. 

Co jeszcze można zrobić? Budować kulturę przedsiębiorczości! W każdej organizacji są ludzie chcący redefiniować procesy, narzędzia oraz efekty prowadzenia działalności, niekiedy kwestionując przy tym zastany porządek. Połącznie wszystkich kropek to zadanie trudne. Wyzwania pojawiać się będą zawsze, nawet w organizacjach super-zwinnych, pełnych samodzielnych, twardo stąpających po ziemi i odnoszących sukcesy profesjonalistów. 

Jak ułatwić sobie innowacyjny trud? Korzystając ze wsparcia osób, które mają solidny fundament w postaci eksperckiej wiedzy oraz zaproszenie do współpracy podmiotów o dużo większym (lub innym) doświadczeniu i innych zasobach. W obu przypadkach takie osoby spotkacie podczas spotkań realizowanych w ramach programu Connect & ScaleUp.

Spotkanie dla branży kosmetycznej w ramach V edycji inicjatywy pn. Connect & Scale Up odbędzie się w trybie stacjonarnym już 27 kwietnia 2023 roku w HUBHUB al. Jerozolimskie 93, 02-001 Warszawa.

Rejestracja on-line na spotkanie >>>> TUTAJ

Udostępnij

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Zaloguj Się