W raporcie Fundacji Platforma Przemysłów Kreatywnych omówiono katalog rozwiązań podatkowych, które mają wspierać rozwój działań innowacyjnych prowadzonych przez przedsiębiorstwa w tym:
- działalność badawczo-rozwojową;
- rozwój potencjału pracowników;
- wsparcie własności intelektualnej;
- tworzenie prototypów;
- wprowadzanie rozwiązań z zakresu automatyzacji i robotyzacji produkcji;
- rozwój inwestycji;
- prowadzenie ekspansji na nowe rynki;
- estoński CIT.
Ten szeroki katalog działań jest obecnie wspierany przez system podatkowy. Ma to tym większe znaczenie, że w momencie zakończenia obecnej perspektywy finansowej UE i w przededniu uruchomienia kolejnej na lata 2021-27 oferta wsparcia publicznego w formie dotacji w tym zakresie jest niewielka i nie odpowiada zapotrzebowaniu przedsiębiorstw.
Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom opracowano raport, który pozwala na zapoznanie się z głównymi zasadami poszczególnych rozwiązań podatkowych i pokazuje przykłady ich praktycznego zastosowania. Dodatkowo opracowano scenariusze wykorzystania różnych form ulg i zwolnień podatkowych w perspektywie pięcioletniej wraz z symulacją korzyści po to, aby pokazać w jaki sposób można przygotować strategię podatkową, która umożliwia wygospodarowanie oszczędności na np. przeprowadzenie transformacji cyfrowej lub zielonej przedsiębiorstwa.
Niniejszy raport powstał w ramach współpracy Think Tanku powołanego przez Fundację Platforma Przemysłu Przyszłości z Kancelarią Ostrowski i Wspólnicy Sp.k. w celu przybliżenia ulg i zwolnień podatkowych wspierających innowacyjność przedsiębiorstw, które zostały zamieszczone w Nawigatorze Finansowym FPPP.
Pełny raport dostępny >>>> TUTAJ.

Źródło: przemyslprzyszlosci.gov.pl